top of page

Циклова комісія викладачів основного, додаткового музичного інструменту

На цикловій комісії працюють талановиті, творчі викладачі. Серед них – науковці, викладачі вищої категорії, викладачі-методисти: кандидат мистецтвознавства, доцент Бурса А.І., кандидати педагогічних наук: доценти Мар’євич Н.К., Дікун І.А.; аспірант ВДПУ Чернілевський О.Ю., магістри: Гуд Г.О., Мілінчук А.О., Мастерук А.М., а також – викладачі І та ІІ категорій, викладачі-спеціалісти.

Головною та необхідною складовою роботи циклової комісії є індивідуальні заняття, на яких і здійснюється ставлення музиканта-педагога, музиканта-виконавця.  Слід зазначити, що найефективнішим засобом залучення молоді до скарбниць світового музичного мистецтва є безпосереднє, живе виконання музичних творів, тож в межах коледжу і поза ним наші студенти є активними учасниками тематичних музичних заходів.

Нові завдання системи освіти України сьогодні визначають нові пріоритети навчання та виховання. Сьогодні школі потрібний педагог-музикант,  який володіє високим рівнем професійних знань і умінь, широким культурним світоглядом, розвитком художньо-естетичного мислення.

На цикловій комісії постійно проводиться обмін досвідом серед викладачів циклової комісії: взаємовідвідування занять із метою перевірки рівня знань, із метою надання допомоги молодим викладачам.

Контрольні та підсумкові заняття з фахових дисциплін, а саме: з основного музичного інструменту, додаткового музичного інструменту та акомпанементу проводяться двічі на семестр. Студенти виконують обов’язкові твори (5 зразків для фортепіано, 5 – для баяна, акордеона), пишуть анотації на виконувані музичні твори, вступні бесіди та ілюстрації до виконання пісенного матеріалу з репертуару закладу дошкільної установи та закладу загальної середньої освіти.

Для студентів 41-М групи та 2-БМ перед державним екзаменом влаштовуються додаткові прослуховування в актовій залі, для підвищення рівня сценічної майстерності та майстерності виконання.

Велику увагу викладачі комісії приділяють гармонійному розвитку особистості студента у поєднанні з інтелектуальними, емоційними, творчими та вольовими якостями майбутнього професіонала. Для такого розвитку на заняттях використовуються проблемні методики навчання, проводяться комплексні уроки, круглі столи та творчі семінари у співпраці з викладачами інших навчальних закладів.

Із 2007 року педагогічно-студентський колектив спеціальності 014 Середня освіта. Музичне мистецтво забезпечує проведення Дня відкритих дверей, під час якого майбутні абітурієнти можуть мають змогу продемонструва свої таланти у творчих конкурсах – «Україна моїми очима», «Я і Україна», «Україна має таланти», «Таланти Подільського краю», «Таланти твої, Україно».

На кафедрі функціонує дванадцять народних колективів, які є учасниками фестивалів різних рівнів: народні мішана хорова капела (кер. Залевський П.М., конц. Коцурак О.М.) і чоловічий вокальний ансамбль «Ельдорадо» (кер. Залевський П.М.), жіноча хорова капела (кер. Сорочинська С.І., конц. Коваль Л.С.), фольклорний ансамбль «Калинове намисто» (кер. Іськова Л.М., конц. Мілінчук А.О.), тріо «Зорецвіт» (кер. Кузнєцова Д.В.), ансамбль народних інструментів «Візерунок», вокальний жіночий квартет «Магія звуків» та ансамбль народної автентичної пісні «Голоси предків» (кер. Матвієнко Н.А.), ансамбль козацької пісні та тріо «Струни серця (кер. Сошинська Н.В.), чоловічий гурт «Пісенний ряст» (кер. Крупський В.М.), дует баяністів (кер. Мілінчук А.О.).

Викладачі циклової комісії і наші творчі колективи є знаними і популярними як в межах району так і всієї області, і недарма гасло: «Від творчості викладача – до творчості студента» є ключовим у роботі циклової комісії.

bottom of page