Почувши слово «COVID», кожен із нас мимоволі здригається, стишує подих і прислухається: «А що там нового чути? Які новини? Знову жахливі цифри? А може, довгоочікувана втішна інформація, що ми таки можемо здолати цю смертоносну хворобу, яка так підступно увірвалася в кожний куточок нашої блакитної планети?». Сьогодні коронавірус остаточно розділив світ на «до» і «після». Людство, нарешті, усвідомило, що COVID-19 може стати найстрашнішою біологічною зброєю XXI століття, бо такі віруси несуть загрозу всьому живому!
Безперечно, подолавши страшну епідемію, населення всіх без винятку країн навчиться цінувати не тільки високий рівень життя і низький рівень безробіття, соціальні гарантії і стрімкий розвиток економіки, але й найголовніше, про що суспільство часто забувало до року 2019-го, – гнучку систему охорони здоров'я, яка зможе гарантувати кожному громадянинові збереження його життєвих сил.
Усі ці проблеми, що так несподівано увірвалися в нашу дійсність, стали об’єктом уваги всіх учасників відкритої інформаційної години на тему «COVID -19 – чума ХХІ століття», яку 7 грудня провели викладачі циклової комісії природничих дисциплін для учнів Наукового ліцею-інтернату і студентів 1-2 курсів Коледжу фахової передвищої освіти. Під час відеоконференції здобувачі освіти отримали корисну інформацію про етіологію та шляхи поширення коронавірусу; дізналися міфи і факти про COVID-19, а також клінічні прояви й специфічні особливості перебігу захворювання. Увагу молоді було зосереджено на питаннях профілактики захворювання і збереження здоров'я та життя.
Перед здобувачами освіти виступила медична сестра КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» Зеленюк Любов Михайлівна, яка поінформувала про епідеміологічний стан у місті, районі та області; розповіла, як може протікати хвороба, і наголосила на важливості дотримання всіх запобіжних заходів під час карантину.
На завершення виховної години учні і студенти переглянули відеофільм, у якому Є. Дубровський, лікар-інфекціоніст Київської клінічної лікарні №4, розкрив особливості лікування та профілактики COVIDу.
Нечитайло М.М., куратор 11-Ш групи
Comments