top of page

ГОНЧАРСТВО ЯК ТЕРАПЕВТИЧНА ПРАКТИКА

Досвід показує, що гончарство – це не лише простір для творчості, а й своєрідна терапевтична практика.

Кераміка, як вид образотворчого мистецтва, має заспокійливий та медитативний ефект, оскільки робота з глиною сприяє розслабленню, концентрації уваги, розвиткові моторики, вираженню емоцій через природний матеріал – глину.

Такі заняття є сучасною формою арттерапії, адже сам процес виготовлення глиняних виробів допомагає людині відволіктися від щоденних турбот і виразити свої емоції, подолати стрес, покращити психологічний стан.

09 вересня в артцентрі «КЕРАМІЧНЕ ДИВО» було проведено майстерклас «ТВОРИМО РАЗОМ» за участі представниць родин військових, які переживають психологічну тривожність через події, пов’язані з війною, та мешканців міста Бара, для яких наша громада стала прихистком від непростих викликів воєнного сьогодення.

Захід проводився в межах реалізації проєкту, організованого за підтримки «Culture Helps / Культура допомагає», що співфінансується Європейським Союзом у межах спеціального конкурсу пропозицій для підтримки українських переміщених осіб та українського культурного і креативного секторів, які реалізовують ГО «Інша Освіта (UA)» (https://insha-osvita.org/culture-helps-kultura.../) та «Zusa(DE)» (https://zusaculture.org).

Підтримати проєкт та його учасників прийшли міський голова Барської територіальної громади Володимир Саволюк та директор КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледжу імені Михайла Грушевського» Петро Савчук.

Відвідувачі артцентру відзначили цінність проведення таких заходів, які масово залучають мешканців громади до гончарної творчості, сприяють їхній комунікації, підтримують емоційну стабільність, зменшують відчуття соціальної ізольованості та забезпечують умови для інтеграції в місцеву громаду.

 

Марина ШПАКОВАТА, викладач

кафедри педагогіки, психології та фахових методик

 


21 перегляд

Comentários


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page