14 листопада студенти груп 31-Ш, 41-Ш, 1-БШ(3), 1-БШ(4), 1-БД, 2-БШ, 2-БД, 2-МБШ, 1-БОМ, 2-БОМ, 2-БМ та викладачі коледжу прослухали лекцію «Наука, як свічка у пітьмі» кандидата педагогічних наук Віти Олександрівни Демкової – викладача фізико-математичних дисциплін КЗВО «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж», викладача онлайн-школи Earthlings Hub, педагога освітнього проєкту «Нешкола Толока».
Гостя говорила про науку як про незамінного помічника в пізнанні світу і спрямуванні людини в швидкоплинному сучасному житті.
Віта Олександрівна наголосила на тому, що наука – це не лише засіб для відкриття законів природи, а й інструмент, який формує свідомість і світогляд, допомагає уникати помилок та ухвалювати зважені рішення. Наука здатна розсіювати темряву незнання, вона допомагає кожній людині орієнтуватися в складних життєвих обставинах та відкривати нові горизонти пізнання і формує критичне мислення.
Лекторка та учасники зустрічі обговорили книгу Карла Сагана «Світ, повний демонів. Наука, як свічка у пітьмі». У ході спілкування були охоплені ключові ідеї цієї праці, що стала бестселером The New York Times і здобула престижну премію Г'юґо.
Саган – видатний американський астрофізик, володар Пулітцерівської премії, медалі NASA та інших почесних нагород. Багаторічна робота Карла Сагана як популяризатора науки зробила його «великим американцем» у сфері наукового просвітництва. На честь Сагана заснована Меморіальна нагорода за космічні дослідження.
«Наука, як свічка у пітьмі» – це справжній маніфест на захист науки. У своїй книзі Саган ділиться підсумками свого багаторічного наукового досвіду. Спираючись на логічні аргументи і факти, автор розвінчує численні псевдонаукові теорії і розкриває суть фальшивих концепцій, які часто видають за наукові дослідження. Саган закликає читача до критичного мислення і здорового глузду, надаючи унікальний інструмент для розрізнення правди і фальші.
Як зазначив сам автор, ця книжка є найкращим «керівництвом зі зняття локшини» з фальшивих теорій. Науковець створює аргументовану і зважену «апологію» розуму та освіти, закликаючи до пошуку справжніх відкриттів і захищаючи науку від нападів антинаукових теорій.
Присутні на обговоренні студенти і викладачі відзначили важливість книги Карла Сагана як джерела знань і натхнення, а також цінність його порад. Особливе враження на слухачів справив заклик до критичного мислення, котре автор подає як основний інструмент проти невігластва.
Студенти і викладачі, які відвідали лекцію, мали захоплення професійним підходом лекторки до викладу інформації та її вмінням поєднати теоретичні знання з практичним досвідом.
Висловлюємо щиру подяку Віті Олександрівні ДЕМКОВІЙ за цікаву лекцію, а всім учасникам – за активну участь у зустрічі та небайдужість до важливих тем!
Надія БЛІДЧЕНКО, заступник директора
з гуманітарної освіти і виховної роботи
Comments