7 грудня в коледжі відзначали День української хустки. Попри завершення навчального семестру, наближення зимових канікул та вихідний день, студенти й викладачі вкотре довели: українські традиції єднають завжди, навіть у найважчі часи.
Хустка в українській культурі – це не просто аксесуар чи елемент одягу, це багатозначний символ, що пройшов крізь століття, зберігаючи в собі глибокий сенс. Для багатьох поколінь вона уособлювала любов і тепло родинного вогнища, оберігала від лихого та слугувала засобом вираження національної ідентичності.
У теперішніх умовах війни цей елемент національного одягу набув ще більшого значення: хустка стала символом нашої сили, незламності та віри в перемогу. Хустка – це символічний щит, який захищає від зневіри, надихає нас і нагадує, що ми сильні тоді, коли об’єднані. У кожному її вузлику – частинка нашого спільного шляху до перемоги.
Цього року День української хустки в коледжі відзначили у форматі онлайн-флешмобу. Здобувачі освіти і педагоги ділилися світлинами, демонструючи різноманітні хустки: традиційні (з яскравими квітковими орнаментами), старовинні (передані нащадкам у спадок) і сучасні (стилізовані в українських традиціях).
Учасники акції зуміли створити атмосферу родинного тепла і підтримки й укотре нагадали собі та всім, хто поряд, що перемога – це не лише питання зусиль на фронті, а й наша спільна віра, любов до рідного і збереження культурної спадщини, котра робить нас сильнішими у боротьбі за мир і свободу.
Надія БЛІДЧЕНКО,
кандидат економічних наук,
заступник директора з гуманітарної освіти і виховної роботи
Kommentare