Доброю традицією в КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» стало проведення циклу професорських годин, приурочених Всесвітньому дню науки в ім’я миру та розвитку, на тему «Чому наука має значення: залучення розуму та розширення можливостей майбутнього». Зустрічі з науковцями проходять у межах декади гуманітарно-педагогічного факультету й укотре засвідчують, що навіть у найважчі дні розвиток науки не припиняється, і саме спільні дискурси з науковцями в умовах повномасштабного вторгнення допомагають тримати науковий, освітній, мистецький та культурний фронт.
11 листопада відбувся майстерклас з виготовлення ляльки-мотанки, який провела Галина Вікентіївна БУЧКІВСЬКА – доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва та технологій, декан гуманітарного факультету Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, заслужений діяч мистецтв України, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України, спілки Дизайнерів України, Всеукраїнської академії автентики.
Під час онлайн-зустрічі вельмишановна гостя ознайомила присутніх з історією виникнення сакрального оберегу, типами ляльок-мотанок, символічним значенням кольорів. Особливу увагу лекторка приділила традиціям виготовлення ляльок-мотанок: суворо заборонялося будь-що зашивати або пришивати, використовувати голки або встромляти гострі предмети в ляльку. Сам процес намотування здійснювався виключно за годинниковою стрілкою і супроводжувався позитивними думками.
Галина Вікентіївна багато і плідно працює в галузі декоративно-прикладного мистецтва. За 30 років творчої діяльності брала участь у понад 200 виставкових заходах, зокрема у виставці в межах проведення Х Форуму міст- партнерів (м. Чеханов, Польща), персональній виставці в Золотому залі Українського фонду культури, виставці авторської колекції ляльки-мотанки під час Днів України в Македонії, різдвяній виставці-ярмарку (м. Чеханов, Польща). Від початку російсько-української війни разом із сестрою Валентиною Вікентіївною ГРЕСЬКОВОЮ, кандидатом педагогічних наук, доцентом, завідувачем кафедри образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва та технологій Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, заслуженою діячкою мистецтв України, Галина Вікентіївна виготовила велику кількість ляльок-мотанок і передала їх для продажу на аукціонах для підтримки Збройних сил України.
Спільний творчий доробок Г.В.БУЧКІВСЬКОЇ представлений у численних громадських та приватних колекціях України і зарубіжжя (США, Канада, Великобританія, Норвегія, Греція, Португалія, Іспанія, Італія, Грузія, Польща, Словенія, Чехія, Македонія, Литва, Латвія, Естонія, Туреччина та ін.).
11 листопада в коледжі відбулась онлайн-лекція на тему «Світ цифрового мистецтва». Спікерами були: Олена Леонідівна КАРАМАН, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти, ректор Луганського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Полтава); Лариса Олексіївна ДАНИЛЬЧУК, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри соціальної педагогіки Луганського національного університету імені Тараса Шевченка; Ірина Володимирівна ПРОДАН, кандидат педагогічних наук, доцент, директор навчально-наукового інституту мистецтв; Ольга Петрівна КОСТЮК, кандидат філософських наук, завідувач кафедри дизайну Навчально-наукового інституту мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка; Світлана Володимирівна БОРИСОВА, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дизайну, гарант освітньої програми «Графічний дизайн» першого рівня вищої освіти.
Цифрове мистецтво – напрям мистецтва, заснований на використанні інформаційних комп’ютерних технологій. Це цифровий живопис та ілюстрація, фотографія і скульптура, 3D-графіка, гейм-арт, інтерактивні інсталяції та багато іншого. Численні Digital-твори поєднує те, що всі вони створюються за допомогою комп'ютера, смартфона та інших гаджетів. А почалося цифрове мистецтво приблизно 60 років тому (у 1960 р.) зі створення малювальної машини Десмондом Полом Генрі.
Спікери онлайн-лекції не тільки висвітлили історію виникнення Digital Art, а й ознайомили з його різними видами. Слухачі дізналися, що алгоритмічне мистецтво Mathematical Art генерується на базі алгоритму. І Science Art – візуалізація математичних моделей. І Data Art – візуалізація великих даних, створення моделей біологічних об’єктів, фізичних явищ та процесів. Pixel Art – зображення, сформоване пікселями (крапками). Цифрове мистецтво трансформується разом із розвитком нових технологій, і з кожним днем у сучасних художників з'являється все більше інструментів для творчості.
Модератором зустрічей, що відбулися в коледжі 11 листопада, була Майя Олександрівна МОРОЗ – доктор педагогічних наук, декан гуманітарно-педагогічного факультету.
Висловлюємо щиру вдячність вельмишановним гостям за цікаве спілкування і сподіваємося на подальшу творчу співпрацю та спільну реалізацію нових проєктів.
Ганна ГУД, завідувач кафедри мистецьких дисциплін
Comments