Напередодні Свята Миколая Чудотворця студенти 31-Ж групи разом із викладачем Тетяною ЛЕБЕДИНСЬКОЮ відвідали майстерклас Вадима ШПАКОВАТОГО – викладача кафедри мистецьких дисциплін Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського, засновника артцентру «Керамічне диво».
Для більшості здобувачів освіти це була перша спроба творчо попрацювати з глиною і можливість розкрити свої здібності через доторк до природного матеріалу й створити власними руками унікальну форму янгола-охоронця.
Справжнє захоплення екскурсантів викликала виставка готових виробів з глини. Тож закономірно, що в кожного студента виникло бажання долучитися до когорти гончарів, які працюють у майстерні.
Вадим Васильович продемонстрував техніку роботи за гончарним колом, показав, як відбувається ліплення миски, фігурок персонажів з вертепу, тварин, іграшок, сувенірів…
Не приховуючи свого захоплення, майбутні медійники слухали розповідь про те, як правильно обробляти глину та як надати їй бажаної форми шляхом ручного ліплення. Майстер терпеливо показував, як розкачати глину, вирізати шаблон, надати йому форму конуса, створити деталі майбутнього виробу.
Вражень було багато.
«Глина, з якою ми працювали, наче мала душу. Спочатку вона здавалася твердою і впертою, але з кожним дотиком рук ставала гнучкішою, теплішою та слухнянішою. Це було схоже на спілкування. Наче ти ведеш з нею діалог, у якому важливо знайти порозуміння», – висловила своє захоплення творчим процесом Марія Курта.
«З першої хвилини перебування в майстерні я поринула в атмосферу мистецтва. Це був зовсім інший досвід. Тут я думала, які мають бути форми в глиняного янгола, передавала емоції словами, працювала руками і переповнювалась неймовірної сили відчуттями. Це було щось зовсім нове, але таке цікаве!» – поділилася своїми враженнями Віталіна Линнік.
«Ми створювали янголят не лише задля того, щоб перевірити своє вміння творити. Ми робили це ще й для того, щоб символізувати нашу віру у світле майбутнє. Коли ти працюєш руками і розумієш, що твоє творіння має значення, – це неймовірно надихає», – поділилася емоціями Христина Артемова.
«Щиро дякуємо Вадимові Васильовичу за креативний майстерклас, за професійність і бажання поділитися досвідом, за відданість справі гончарства та втілення суперідеї – створення янголів-охоронців з глини», – подякувала майстрові від імені всієї групи Єлизавета Гуменюк.
Своїми думками поділилася й Тетяна Михайлівна ЛЕБЕДИНСЬКА: «Це був приємний та чуттєвий досвід (принаймні для мене). Ми живемо в час стрімкого розвитку технологій, тому важливо не втратити історичні навики наших пращурів. Особливо потрібно популяризувати такі майстеркласи серед молоді».
Діана ГНАТОВСЬКА,
студентка 31-Ж групи
Comments