top of page

«ПРОСТІР ІННОВАЦІЙ»: НА БАЗІ КОЛЕДЖУ ВІДБУВСЯ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ ВЕБІНАР З ПИТАНЬ ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ


На коледжевій платформі підвищення кваліфікації та обміну досвідом «Простір інновацій» відбувся ініційований кафедрою педагогіки, психології та фахових методик науково-практичний вебінар «Інклюзивна освіта: актуальність та досвід упровадження».

До проведення онлайн-зустрічі долучилися Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, комунальні установи «Інклюзивно-ресурсний центр Барської міської ради» та «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Барської міської ради».




 

Інклюзивна компетентність є обов’язковим компонентом професійних стандартів «Вихователь закладу дошкільної освіти», «Вчитель початкових класів», «Вчитель ЗЗСО», а тому слухачами вебінару стали понад 170 педагогів. Безпосередньо учасниками наукового онлайн-зібрання були понад 100 вихователів та вчителів Барської, Жмеринської, Хмільницької, Тульчинської територіальних громад, викладачі і студенти кафедри дошкільної освіти Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського разом із завідувачкою Тетяною КРИВОШЕЄЮ.

Модерували роботу учасників вебінару науково-педагогічні працівники КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» доктор філософії Людмила КАПЛИЧНА та доктора філософії Юлії САВРІЙ.

Зустріч розпочато хвилиною мовчання на знак вшанування воїнів, що ціною власного життя дають нам можливість далі жити і виховувати молоде покоління справжніх українців.

У вітальному слові директор коледжу кандидат педагогічних наук Петро САВЧУК окреслив проблематику вебінару, відзначивши її важливість у контексті європейського вирішення проблем людей з особливими освітніми потребами.

З доповіддю «Діти з особливими освітніми потребами: спілкування без бар’єрів» виступила Світлана МИРОНОВА – доктор педагогічних наук, проректор з наукової роботи КПНУ ім. І. Огієнка. Науковиця зацікавила колег визначенням актуальності проблеми, що базується на збільшенні кількості дітей з ООП та впровадженні соціальної моделі ставлення суспільства до таких осіб; аналізом розвитку принципів інклюзивного суспільства; висвітленням низки труднощів та міфів, пов’язаних з освітньою та суспільною соціалізацією дітей з особливими освітніми потребами. На думку доповідачки, основні правила здійснення освітньої діяльності, спілкування особливих діток із педагогами та однолітками – це дотримання стандартів спілкування (повага, приязнь, терпіння, надання допомоги на запит самої дитини); урахування особливостей захворювання; уживання адекватної термінології, тактовність.

Практичний блок вебінару розпочали Ірина БЕРЕЗА, директорка КУ «Інклюзивно-ресурсний центр Барської міської ради», яка доповідала про співпрацю інклюзивно-ресурсного центру та закладів дошкільної освіти Барської міської ради, і Наталія СТРЕЛЬЧУК, директорка КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Барської міської ради», у виступі якої йшлося про професійний розвиток вихователя в інклюзивному закладі.

Очільниці двох кращих педагогічних спільнот нашої громади показали систему роботи інклюзивних педагогів зі своїми вихованцями в інклюзивно-ресурсному центрі та в міських освітніх закладах; розповіли про напрацювання, фіксацію і розповсюдження набутого досвіду між педагогами в царині інклюзивної освіти дошкільнят та молодших школярів.

 



Сніжана ПАВЛОВСЬКА, директорка КУ «Заклад дошкільної освіти №24 Вінницької міської ради», задовільнила цікавість колег щодо системності роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, виголосивши доповідь «Основна модель організації освітнього процесу з дітьми з особливими освітніми потребами як спільна діяльність дорослого і дитини».

Чи не найбільше записів з’явилось у нотатниках учасників вебінару під час доповідей Ольги ШЕВЧЕНКО, виховательки старшої інклюзивної групи закладу дошкільної освіти №8 Жмеринської міської територіальної громади («Інклюзивна група в закладі дошкільної освіти: поради вихователю»), Лесі СОБЧИШЕНОЇ, практичної психологині Барського закладу дошкільної освіти №1 «Берізка» Барської міської ради («Арттерапія в умовах інклюзивного навчання в закладі дошкільної освіти: психологічний ракурс»), Людмили ХАЦЬОЛИ, асистентки виховательки Барського закладу дошкільної освіти №8 «Дружба» Барської міської ради («Розвиток ігрової діяльності у дітей з розвитком аутичного спектру»). Тематичні відео переконали присутніх у невичерпній фантазії та ручній вправності педагогів дошкільних закладів, а головне – у їхній вірі в успіх особливих вихованців. Різноманітні дидактичні ігри, виготовлені виховательками власноруч, ігри-малюнки з піском, водою, фарбами під музику, разом з вихователькою та однолітками, які щиро радіють за успіхи особливих діток, – усе це ключі до радісного і впевненого виконання життєвого плану кожного малюка: «Я вмію! Я можу! Я хочу!»

Упродовж онлайн-зустрічі чат для спілкування постійно поповнювався смайликами і коментарями, у яких слухачі висловлювали своє щире захоплення побаченим і подяку доповідачам за цікаво представлений досвід роботи, яким вони щедро ділилися, відповідаючи на поставлені запитання.

Підсумовуючи результати науково-практичного вебінару, голова кафедри педагогіки, психології та фахових методик Наталія ФЕДОРЧУК підкреслила, що в нелегких умовах війни суспільство та освіта поставили в епіцентр уваги запити дорослих і дітей з особливими освітніми потребами. «Важко, бо нам дісталася роль першопрохідців. Але ця роль прекрасна, бо за нами вже йдуть однодумці-освітяни, збільшуючи наші лави, – наголосила Наталія Анатоліївна.– Подібні наукові зібрання будемо відтепер проводити щорічно. Узявшись за руки з колегами і вихованцями, ми впевнено йдемо вперед під гаслом: «Ми різні, ми – рідні!».

Тетяна СІЧКО, старший викладач

кафедри педагогіки, психології та фахових методик

Фото: Наталія ФЕДОРЧУК, завідувач

 кафедри педагогіки, психології та фахових методик

 

 
 
 

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square

Лічильник:

© КЗВО "Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського"

bottom of page