top of page

РОДІОН СКАЛЕЦЬКИЙ: ДУШІ ПІСЕННОЇ КРИНИЦЯ


Вивчення, висвітлення, обговорення та популяризація творчого спадку композитора, педагога, фольклориста, диригента Родіона Андрійовича Скалецького (1899-1984) є метою мистецько-просвітницького івент-проєкту «РОДІОН СКАЛЕЦЬКИЙ: ДУШІ ПІСЕННОЇ КРИНИЦЯ», який ініціювала кафедра мистецьких дисциплін КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського».



На запрошення до участі в проєкті відгукнулася адміністрація, викладачі та студенти Тульчинського фахового коледжу культури, що стало підставою для укладання договору про співпрацю між нашими закладами. До організаційного комітету проєкту увійшли Лариса ПШЕМІНСЬКА, докторка філософії, голова циклової комісії народнопісенного мистецтва, та Лариса УМАНСЬКА, викладач-методист, голова циклової комісії туристичного обслуговування Тульчинського фахового коледжу культури.

14 вересня наш великий (60 осіб!) творчий студентсько-викладацький колектив тепло зустріли працівники відділу культури, молоді, туризму та охорони культурної спадщини Бершадської міської ради на чолі з керівником Наталією ГАВРИЛЮК.

Під час тематичної виставки у Бершадському краєзнавчому музеї, яку організувала директор музею Оксана ГОРОБЕЦЬ, а підготувала для ознайомлення необхідні матеріали і провела цікаву екскурсію для нас зберігач фондів музею Оксана ПРИТУЛА, особливо цінними експонатами стали презентовані рукописи хорових творів композитора, які знаходяться у фондах музею і ще чекають свого публічного видання.


На добру згадку про зустріч від педагогічного колективу КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» ми подарували Бершадському краєзнавчому музею картину з краєвидом нашого мальовничого Бара, яку написала Надія ПІДГОРНА – викладачка кафедри мистецьких дисциплін.

Важливою в цей день стала поїздка до Михайлівки – рідного села Родіона Скалецького. У кімнаті-музеї композитора ми не лише побачили особисті речі митця, його рояль, книги, начерки, але й почули розповідь учнів школи про любов Родіона Андрійовича до свого краю. «Пісня про рідне село» (муз. Р. Скалецького, сл. І. Палагнія), яку виконали студенти Тульчинського фахового коледжу культури під орудою керівника капели імені Миколи Леонтовича (м. Тульчин) заслуженого працівника культури України Любові ГРУШКО (конценртмейстер – Володимир Журба), стала подарунком-присвятою композиторові, а в присутніх викликала приємне хвилювання і захоплення майстерним співом.

Цікавою була й зустріч із племінницею Р. Скалецького Ларисою НАТОЛОЧНОЮ, яка відроджує і зберігає пам’ять про свого дядька, займається упорядкуванням його архівів і мріє, щоб твори композитора лунали по всій Україні та далеко за її межами.

Завершився перший день проєкту по-особливому щемно… Ми приїхали до місця, де навіки спочив геніальний майстер хорового письма, «скромний вчитель з Поділля», духовний батько Родіона Скалецького – наш славетний геній Микола Дмитрович Леонтович. Музика Скалецького, як і музика Леонтовича, розквітла на рідному подільському ґрунті, показавши світові не знані до того коштовні діаманти-пісні родом з яблуневого українського Поділля.

 

Ірина ДІКУН, керівник проєкту,

викладач кафедри мистецьких дисциплін,

кандидат педагогічних наук










58 переглядів

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page