top of page

У КОЛЕДЖІ ВСТАНОВИЛИ НАЦІОНАЛЬНИЙ РЕКОРД УКРАЇНИ


У святково прикрашеній залі Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського відбувся захід, який поєднав українські народні традиції, весняний настрій та креативність сучасної молоді. Головною подією дня стало встановлення національного рекорду України – наймасовішого майстер-класу з виготовлення традиційної глиняної іграшки-свищика.

Майстер-клас із гончарства проводив Вадим Васильович ШПАКОВАТИЙ – викладач та завідувач майстерні Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського, засновник артцентру «Керамічне диво».



Свято розпочалося яскравим виступом народного аматорського колективу профспілок України «Промінчики» (керівник – Дар’я ДМИТРИШЕНА) разом зі студентами коледжу. Їхня вокально-танцювальна композиція «Вийди, вийди, сонечко» стала символічним закликом весни. Атмосфера заходу була наповнена дитячим сміхом, піснями, неповторним звучанням пташок-свищиків та щирими емоціями учасників і гостей.

Ведучі програми Єгор ІЛЬЧЕНКО (41-Д група), Оксана САХАРОВА (31-М група), Анастасія ПЕДСТРУЖКО (31-Д група) створили поетичну оповідь про весну, пробудження природи та силу українських традицій. Весна постала як символ оновлення, сили й надії, що має особливе значення для кожного українця в непрості для України часи.

Виступ народного аматорського колективу профспілок України «Гурт автентичної манери співу Східного Поділля «Голоси предків» (керівник – Наталія МАТВІЄНКО) з «Веснянками» органічно вплівся в загальну концепцію свята.

Присутніми на заході були директор коледжу, кандидат педагогічних наук Петро САВЧУК, заступник директора з навчальної роботи, доктор філософії Олена САМБОРСЬКА, заступник директора з гуманітарної освіти та виховної роботи, кандидат економічних наук Надія БЛІДЧЕНКО, а також почесна гостя – голова державної адміністрації Жмеринського району Інна ЦИМБАЛ.

Особливою подією стала присутність у закладі освіти експертної комісії на чолі з керівником Національного реєстру рекордів України Ланою ВЄТРОВОЮ, яка зафіксувала нове досягнення: 120 осіб у просторій актовій залі одночасно працювали над виготовленням з глини іграшок-свищиків.

Також у майстер-класі взяли участь учасники обласного науково-методичного семінару-практикуму «Народні традиції та ремесла як складова національно-патріотичного виховання здобувачів освіти" на чолі з Лесею МОТОРНОЮ – кандидатом педагогічних наук, методистом базового ЗФПО Вінницької області та Аркадієм ВОЛКОТРУБОМ – головою обласного методичного об’єднання заступників директорів з виховної роботи ЗФПО Вінниччини.

Зворушливим моментом першої частини мистецького дійства була хвилина мовчання, якою учасники вшанували пам’ять про загиблих у війні.

Далі, згідно з програмою, глядачам було презентовано відео «Летіла зозуля» – мистецьку інтерпретацію ліплення глиняної пташки як символу надії та відродження. Учасники заходу дізналися більше про історію виготовлення свищиків і їхню глибоку символіку, адже здавна ці іграшки українці вважали оберегами, кожна з них мала своє призначення – для сили, мудрості, працелюбства чи здійснення мрій. Для розпису виробів використовували виключно натуральні барвники з трав і квітів.

Особливу увагу було приділено історії і традиціям артцентру «Керамічне диво», що діє на базі коледжу з вересня 2024 року. Саме в стінах освітнього закладу проводиться терапевтична і просвітницька робота з гончарного мистецтва. Артцентр став переможцем проєкту «Culture Helps / Культура допомагає», що співфінансується Європейським Союзом і реалізується ГО «Інша Освіта (UA)».

«Керамічне диво» – це простір, відкритий для дітей, молоді, дорослих. Сюди приходять сім’ями і навіть родинами. Тут кожен може знайти себе через глину, колір і форму. І саме цей простір став осердям встановлення національного рекорду, об’єднавши понад сто учасників у єдиному творчому пориві – створити свою пташку-свистунця і закликати весну.

Фінальним акордом заходу стала пісня «Пташечка», що лунала в унісон зі свистом щойно створених глиняних пташок.

На завершення дійства голова державної адміністрації Жмеринського району Інна ЦИМБАЛ вручила подяки членам трудового колективу коледжу за участь у 2024 році в підтримці будівництва фортифікаційних споруд для створення превентивних безпекових заходів, а також подяку коледжу та особисто директорові Петрові САВЧУКУ за об’єднання зусиль колективу закладу освіти, вагомий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, свідому позицію в питаннях сприяння будівництва фортифікаційних споруд у межах області та на території східних областей України.

Наш коледж укотре довів: з любов’ю до традицій, з повагою до історії та з вірою в майбутнє можливо все. Навіть закликати весну!

Подія мала глибоке культурне, освітнє та історичне значення для нашого регіону. Вона була спрямована на збереження нематеріальної культурної спадщини, розвиток творчих здібностей молоді, популяризацію українських традицій, а також формування національної ідентичності здобувачів освіти.

Адміністрація коледжу висловлює вдячність креативній команді однодумців за реалізацію творчого проєкту: Наталії СКОРИЧ – викладачці кафедри мистецьких дисциплін, сценаристці заходу; Наталії МАТВІЄНКО та Дар’ї ДМИТРИШЕНІЙ – викладачам кафедри мистецьких дисциплін, керівникам вокальних колективів; Олегові ЧЕРНІЛЕВСЬКОМУ – викладачеві кафедри мистецьких дисциплін, звукооператорові; Ірині СЛОБОДЯНЮК, завідувачці кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та природничих дисциплін, і Наталії ФЕДОРЧУК, завідувачці кафедри педагогіки, психології та фахових методик, які забезпечили технічну підтримку проєкту; Сергієві ЗЕЛЕНЮКУ та Романові ГАНЖІ – викладачам кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та природничих дисциплін, які здійснювали фото- і відеозйомку; Вадимові та Марині ШПАКОВАТИМ, Альоні РОМАНЮК, викладачам кафедри мистецьких дисциплін і кафедри педагогіки, психології та фахових методик, за оформлення тематичних декорацій; студентам 31-М та 31-ОМ груп – за активну участь у програмі мистецького дійства.


Надія БЛІДЧЕНКО, заступник директора

 з гуманітарної освіти, виховної роботи

 



 

 
 
 

Kommentare


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square

Лічильник:

© КЗВО "Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського"

bottom of page