ЩОБ УРЯТУВАТИ ЖИТТЯ, ВАЖЛИВА КОЖНА ХВИЛИНА
- serg-zelenjuk
- 7 квіт.
- Читати 1 хв

Найскладнішим творінням усесвіту, безперечно, залишається людський мозок. Але не менш складним і життєво необхідним органом людини є серце – її внутрішній рушій. Останнім часом почастішали випадки раптової зупинки серця молодих людей і навіть дітей. Наше життя, на жаль, рясніє фактами раптової серцевої смерті не тільки на уроках фізкультури в школі, але й під час концертів і занять спортом. Статистика свідчить, що майже у 12% випадків раптова серцева смерть залишається незрозумілою з огляду на те, що після всебічного обстеження пацієнтів, які пережили зупинку серця, лікарі не знаходять ознак серцевого захворювання. Треба пам’ятати, що втрата кожної хвилини від початку раптової зупинки серця – це втрата 10% можливості врятувати життя. Тому так важливо, щоб кожна людина володіла елементарними навичками з надання першої допомоги.
07 квітня студенти 31-Д групи взяли участь у тренігу з надання домедичної допомоги. Навчання провела сертифікована тренерка з надання домедичної допомоги при загрозливих станах Юлія САУЛЯК, заступниця директора Барського ліцею №2, яка поділилася знаннями і практичними техніками виконання серцево-легеневої реанімації. Студенти відпрацювали алгоритм дій у надзвичайній ситуації при раптовій зупинці серця.
Тренінг був проведений з використанням навчальних матеріалів, наданих у межах проєкту французької гуманітарної організації Akted. Учасники тренінгу використовували три манекени зі світловою індикацією (дорослий, підліток, немовля) та навчальний автоматичний зовнішній дефібрилятор. Кожна студентка мала змогу відпрацювати навички реанімації та використання дефібрилятора в реальних умовах.
Такі тренінги є надзвичайно важливими для здобувачів педагогічних спеціальностей, адже незабаром студенти підуть у заклади дошкільної освіти для проходження літньої педагогічної практики.
Надія СКОРБАТЮК, куратор 31-Д групи

Comments